NCG CAM - CAM pro jakýkoliv CAD systém

1C Pro
Novinky
Nová verze NCG CAM s přepracovaným moderním prostředím
V říjnu vyšla nová verze NCG CAM v17, která obsahuje nové a moderní uživatelské prostředí. Největší změnou je přehledně roztříděné rozhraní pásu karet, které nabízí rychlou orientaci mezi potřebnými nástroji, včetně oblíbené bublinkové nápovědy.
Nové rozhraní pásu karet pomáhá uživatelům najít, pochopit a použít nástroje rychleji a přehledněji. Pás karet organizuje jednotlivé nástroje a funkce do série záložek, které jsou přehledně rozmístěny nad pracovním prostředím NCG CAM.
Ikony nástrojů byly přepracovány tak, aby působily modernějším dojmem a zdůraznily funkci jednotlivých nástrojů.
Pro stávající uživatele je k dispozici tlačítko, kterým lze prostředí softwaru NCGCAM přepnout zpátky do původního rozhraní. Díky tomu mají stávající uživatelé možnost se s novým prostředím seznámit postupně a nikterak je to neomezuje v práci.
Nové rozhraní pásu karet
Stávající simulace nástroje je rozšířena o verifikaci polotovaru, která umožní sledovat úběr materiálu v reálném čase. Dále nabízí možnost barevně odlišit sousledné a nesousledné dráhy nástroje nebo detekovat kolize nástroje s polotovarem.
Vylepšení se dočkali i pevné cykly. Přibyla možnost databáze tvarů děr a složené pevné cykly. Vyšší úroveň automatizace vrtacích cyklů je umožněna díky databázi tvarů děr, která prohledá jakýkoliv model a přiřadí data vrtání na jednotlivé díry.

Kromě toho je nově možné seskupit několik cyklů dohromady a aplikovat je na určitý tvar díry. To vše lze aplikovat pro díry s různou orientací a pokud mají stejný tvar, lze obrobení naprogramovat v jednom kroku.

Mezi další vylepšení patří nové funkce jako detekce kolizí pro 2D konturu, která umožňuje hlídat držák, dřík i břit. Pokud uživatel naprogramuje omylem dráhu s kolizí, NCG CAM automaticky na toto upozorní, dráhu ořeže a obrábí pouze v prostoru, kde je to bezpečné.
Verifikace polotovaru
VYZKOUŠEJTE ZDARMA DEMO VERZI
NCG CAM - CAM pro jakýkoliv CAD systém